Mobilne Punkty Szczepień na terenie Gminy Michałowice​

Zapraszamy Mieszkańców do Mobilnych Punktów Szczepień w wybranych lokalizacjach na terenie Gminy Michałowice, które będą także działać w listopadzie. Do żadnego z tych miejsc nie trzeba się wcześniej rejestrować.


We wszystkich punktach można przyjąć pierwszą, drugą, a teraz także trzecią, przypominającą dawkę szczepionki. Dostępne są szczepionki dwudawkowe i jednodawkowe. Do trzeciej dawki wykorzystywana jest szczepionka marki Pfizer.

Zachęcamy szczególnie nastolatków, młodych ludzi, by skorzystali ze szczepień, szczepimy osoby powyżej 18 roku życia.


Trzecią, przypominającą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 mogą już przyjmować wszystkie osoby. Ważne, żeby od pełnego zaszczepienia minęło 6 miesięcy i dwa dni. Jako trzecia będzie podana im szczepionka marki Pfizer, bez względu na to, jaką szczepionkę wcześniej ktoś otrzymał. Na przyjęcie przypominającej dawki można się zgłosić nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.


Warto również podkreślić, że osoby w pełni zaszczepione, w razie stwierdzenia kontaktu z osobą zakażoną, nie są kierowane na kwarantannę, a zostają objęte nadzorem epidemicznym.


MOBILNE PUNKTY SZCZEPIEŃ w Gminie Michałowice mają być ułatwieniem dla CHĘTNYCH MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY

w dostępie do korzystania ze szczepień przeciw COVID-19.